בלוג

 1. כיפה מקורות בהלכה - סוגי כיפות ומדריך לבחירת מידת כיפה

  כיפה מקורות בהלכה - סוגי כיפות ומדריך לבחירת מידת כיפה


  מה היא כיפה?

  כיפה היא פיסת בד או סריג עגול, אותו חובשים על הראש יהודים דתיים בכל שעות היום, יש הנוהגים אף לישון עם כיפה גם בשעות הלילה.

  גם אלו שאינם חובשים כיפה ביומיום מקפידים לחבוש כיפה בהיכנסם למקומות קדושים, כמו בכניסה לבית כנסת, לכותל המערבי או במעמדים מיוחדים כגון: לוויה, אזכרה, ברית מילה, עליה לתורה או חתונה כסימן ליראת כבוד.

  האם יש שיעור לגודל הכיפה?

  רבי שלמה קלוגר אחד מגדולי הפוסקים לפני 150 שנה, כתב שמן הדין אסור לגמרי לגלות את הראש  ומנהג חסידות שאין ללכת יותר מארבע אמות ללא כיסוי של רוב הראש, כלומר שצריך ללכת עם כיסוי ראש שיכסה את

  קרא עוד...
 2. ציצית - טלית קטן מדריך טלית נאה לבחירת טלית קטן מקורות ודינים הקשורים למצוות ציצית

  מדריך טלית נאה לבחירת טלית קטן מקורות ודינים הקשורים למצוות ציצית.


   

  מדריך "טלית נאה" לבחירת טלית קטן יתן לכם את הידע על מנת לבצע את הבחירה הנכונה בקנית טלית קטן ולהבדיל בין הרכבי בד והדגמים הרבים. המדריך יתן לכם את המידע המלא על מנת שתוכלו לעשות את הבחירה הנכונה ביותר. אם ברשותכם טלית קטן מומלץ לקחת את המידות ולבחור במידה הקרובה ביותר למידות שנמדדו. את המדריך אנו כותבים על סמך ניסיוננו בחנות ובאתר ומתומצת משאלות נפוצות של לקוחות הבאים לבחור טלית קטן. את המדריך לטלית קטן כתבנו בשבילך במיוחד. אם בכל זאת המדריך לא ענה לך על השאלות אנחנו תמיד זמינים. נשמח לענות בטלפון שירות לקוחות - 03-540-3660 או דרך הדף צור קשר ליעוץ נוסף.

   

  טלית קטן מידות.

   

   

  קרא עוד...
 3. סודות ייצור תפילין מעור בהמה גסה מעיבוד העור הראשוני עד צביעת הבתים והכנסת הפרשיות חלק ג' (תפילין של ראש)

  תהליך יצירת תפילין של ראש

  עיבוד העור של תפילין של ראש ויצירת ארבעה תאים לפרשיות של ראש.

  לאחר שלמדנו בפרק א' על ראשיתו של עיבוד העור לשם יצירית התפילין ותהליך יצירת צורת תפילין של ראש ושל יד נלמד בפרק זה על תהליך יצירת ארבעה תאים לשם הכנסת פרשיות של ראש.

  קרא עוד...
 4. מדריך אינפורמטיבי לשימוש ורכישת תפידנית - סקירת מוצר.

  תפידנית סקירת מוצר – מדריך אינפורמטיבי לשימוש ורכישת תפידנית.


   

  התפילין שמירה עליהם מנזקים.

  התפילין אותם אנו מניחים בכל יום הינם רכוש יקר, הן מבחינה רוחנית והן מבחינה ממונית. רגישותם של החומרים מהם עשויות התפילין, עור, קלף ודיו, הופכות אותם לפגיעות. החשש לשלמותם של התפילין מלווה אותנו אף בזמן שהם אינם בשימוש, ובכל עת הם חשופות למקרים מסוימים בהם עלולה כשרותם להיות בספק, ואף לפגום בערכם הממוני העשוי להגיע עד אלפי שקלים. לכך עלינו לנקוט משנה זהירות בשמירתם. בכדי להגן על התפילין אנו שמים אותם במעטפת העשויה פלסטיק, אותם אנו מאחסנים בשקית העשויה לרוב מבד. אחסון באופן זה היא השמירה האופטימלית לתפילין החשובות לנו כל כך. שני יתרונות יש בשמירה זו:

  א, שקית בד זו שומרת על כבודם של התפילין בכך שהיא נכרת בייחודיותה, וא

  קרא עוד...
 5. סודות ייצור תפילין מעור בהמה גסה מעיבוד העור הראשוני עד צביעת הבתים והכנסת הפרשיות חלק ב' (תפילין של יד)

  תפילין של יד לפני ייבוש

  יצירת גומה להכנסת פרשיות של תפילין של יד.

   לאחר שלמדנו בפרק הקודם על ראשיתו של עיבוד העור לשם יצירית התפילין ותהליך יצירת צורת תפילין של ראש ושל יד נלמד בפרק זה על תהליך  יצירת התאים לשם הכנסת פרשיות של יד.

  קרא עוד...
 6. סודות ייצור תפילין מעור בהמה גסה מעיבוד העור הראשוני עד צביעת הבתים והכנסת הפרשיות חלק א'

  מצוות תפילין וטעמה.

  מצווה מהתורה לקשור תפילין על היד ולהניח תפילין על הראש. מצווה זו נזכרה בארבע פרשיות המונחות בתוך התפילין' את המצווה הכתובה בתורה כותבים בארבע פרשיות על קלף המונחות בתוך התפילין.                                                                                                                            טעם המצווה -  זיכרון ליציאת מצרים.

  קרא עוד...